Naše

Víno

    V Rodinnom Vinárstve Ďurík víno vyrábame z hrozna dopestovaného vo vlastných vinohradoch o rozlohe 16 hektárov . Dovolíme si tvrdiť, že naše víno je na Slovensku jedinečné, vďaka priaznivej klíme a železito-piesočnatým pôdam nášho regiónu, ktoré majú priaznivý vplyv na vôňu a chuť vína. Šetrné spracovanie a dôkladné výrobné procesy robia naše víno výnimočným. O našej kvalite Vás však najlepšie presvedčí víno samo…

Ponuka vín Rodinné vinárstvo Ďurík

Naša

Technológia

    Hrozno pestujeme vo vinohradoch spôsobom integrovanej produkcie  na prírodnej báze bez  chemikálií.  Na spravovanie hrozna využívame modernú technológiu šetrnú k spracovaniu hrozna. Mušty pred fermentáciou odkaľujeme.

Riadený kvasný proces bielych a ružových muštov prebieha v nerezových nádržiach chladených riadiacou jednotkou, ktorou ovládame každú nádrž samostatne. Každé odrodové víno potrebuje individuálny prístup k spracovateľským postupom a vytvorenie optimálnej teploty fermentovaného muštu.  

Červené víno teda mušt z modrého  hrozna fermentujeme vo vinifikátoroch. Červené víno dozrieva v barikových sudoch./ F6b/ Vyprodukujeme  20 000 fliaš ročne  akostného  prívlastkového vína s chráneným označením pôvodu ( CHOP)  . Vyrábame kvalitu a nie kvantitu.

Nájdete

u Nás

Vyrábame: Akostné víno,
Akostné víno s prívlastkom – kabinetné, neskorý zber, výber z hrozna, bobuľový výber, cibébový zber, ľadové a slamové víno

Víno a ocenenia
Deo gracias Rodinné vinárstvo Ďurík

Liturgické víno – povolenie  číslo: 115/2011, z 9.marca 2011.  –  udelené  Mons. Rudolfom Balážom, diecéznym banskobystrickým  biskupom  archívne vína  – od 1997 a tiež sudové víno 

Archív

Tie najkvalitnejšie vína z našej produkcie šetrne odkladáme do archívu, aby naši zákazníci mohli aj s odstupom času ochutnávať konkrétne ročníky kvalitných vín. Dostupné sú na ochutnávku pri degustáciách ale dajú sa aj zakúpiť.

Najstaršie ročníky majú aj cez 26 rokov.

Jednou z našich silných stránok je ponuka širokého sortimentu odrôd z našich vlastných viníc. Spolu je to cez 30 odrôd.  Šarže vína v menších objemoch sú limitované množstvom fliaš. Jedinečnosť našich vín spočíva v zachovaní terroir charakteru pri použití moderných postupov. Medzi našimi vínami nájdete aj špeciality „tokajského“ typu, cibébové alebo ľadové či slamové vína. Nedostatky niektorých ročníkov riešime miernou kupážou s ročníkmi vydarenými. Špeciálnou ponukou je víno na svadbu alebo ples a iné oslavy. Ku každému zákazníkovi pristupujeme osobitne, aby sme mu zabezpečili víno, ktoré sa samé “pýta” piť. Či už to je sudové, alebo fľašované víno s vlastnou svadobnou alebo inou etiketou.